صفحه نخست
ارتباط با ما
همكاري با ما
درباره ما
دريافت خودكار اطلاعات
اشتراك نشريه
نشريه بايو
ارسال به دوستان
صفحه قابل چاپ
مطلب را در سایت خود قرار دهید
بروزرسانی:يکشنبه 4 دي 1390
منبع:سایت خبری وزارت نیرو
تعداد کلیک : 188
تعداد نمایش : 237
امتیاز :راه اندازی بورس انرژی تا پایان امسال


حضور 60 درصدی نهادهای مالی و بانک‌ها و 20 درصدی بخش خصوصی فعال و مرتبط با صنعت برق در ترکیب سهامداری شرکت سهامی عام و در شرف تأسیس بورس انرژی، زمینه مشارکت عمومی برای تصاحب 20 درصد باقی سهام این شرکت فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از راه اندازی بورس انرژی تا پایان سال جاری خبر داد. 
مهندس "میرفتاح فتاح قره باغ" در خصوص زمان راه اندازی بورس انرژی گفت: بر اساس جدیدترین اعلام سازمان بورس، پذیره نویسی عمومی بورس انرژی 12 دی ماه سال جاری آغاز می شود.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، بیان کرد: پذیره نویسی عمومی بورس انرژی در تاریخ یادشده به قیمت هر سهم 1000 ریال از طریق شعب منتخب بانک ملی سراسر کشور صورت می گیرد.
فتاح قره باغ تصریح کرد: با حضور 60 درصدی نهادهای مالی و بانک‌ها و 20 درصدی بخش خصوصی فعال و مرتبط با صنعت برق در ترکیب سهامداری شرکت سهامی عام و در شرف تأسیس بورس انرژی، زمینه مشارکت عمومی برای تصاحب 20 درصد باقی سهام این شرکت فراهم شده است.
وی در خصوص دلیل تاخیر در راه اندازی بورس انرژی که قرار بود تا پایان آذرماه سال جاری صورت گیرد، گفت: 100 درصد خصوصی نبودن شرکت ها و عدم ارایه کامل مدارک برخی از شرکت های خصوصی به اداره ثبت شرکت ها از دلایل مهم تاخیر در راه اندازی بورس انرژی به شمار می آید.
وی در پایان گفت: با پذیره نویسی 20 درصد سهام باقی مانده بورس انرژی تا پایان سال جاری بورس انرژی راه اندازی خواهد شد.