مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,28 خرداد 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 276منبع: پايگاه خبري زيست آنلاين
کد خبر : 10006269 08:06:00 | 1396/6/20

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های مزارع بادی چگونگی تولید انرژی به هنگام وزیدن باد است. شرکت «ماکس بل ویند ای‌جی» و «انرژی‌های تجدیدپذیر جنرال الکتریک» در تلاش‌اند تا از طریق ترکیب توربین‌های بادی با فناوری انرژی آبی به حل این مشکل بپردازند.

نیروگاه بادی-آبی نخستين نیروگاه از این نوع خواهد بود و طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته تا سال ۲۰۱۸ عملیاتی خواهد شد.
این نیروگاه انرژی تجدیدپذیر خلاقانه، به‌گونه‌ای طراحی شده است که حتی بدون وزش باد به تولید انرژی بپردازد. بر اساس گزارش‌های جنرال الکتریک، این نیروگاه بلندترین توربین‌های بادی جهان به ارتفاع ۵۸۴ فوت را در خود خواهد داشت. از پایه‌های توربین به‌عنوان منابع آب استفاده می‌شود که ۱٫۶ میلیون گالن آب را در خود جای خواهند داد؛ این مزرعه بادی با یک منبع آب دیگر به حجم ۹ میلیون گالن احاطه خواهد شد.
برای عملکرد مطلوب، این نیروگاه بادی-آبی باید بر روی تپه ساخته شود. به‌منظور تولید انرژی آبی، آب از تپه به سمت پایین جاری و به هنگام عدم نیاز به انرژی دوباره به بالای تپه پمپاژ خواهد شد. این کار به نیروگاه کمک می‌کند تا مستمرا به تولید انرژی بپردازد. شرکت‌های «ماکس بل ویند ای‌جی» و «انرژی‌های تجدیدپذیر جنرال الکتریک» مکان مناسبی برای ساخت این نیروگاه در جنگل شابین-فرانکیشن آلمان پیدا کرده‌اند.

()